Slovácký Krůžek Lužice

Vítejte na nových stránkách Slováckého krúžku Lužice.

Slovácký krúžek Lužice

Vás srdečně zve na

Krojový ples

Dne 12.1.2019 v 19:00

V sále Sokolovny v Lužicích
hraje DH z Lužice a CM Neoveská.

Ples bude předtančen Českou besedou.

Dary do tomboly můžete přinést
v sobotu 12.1.2019 dopoledne
mezi 9. a 11. hodinou do sálu Sokolovny.

Na FaceBooku!

Logo

Kdo? Slovácký krúžek Lužice!

Vitajte na oficiálních stránkách Slováckého krúžku Lužice. Kde jsou pro Vás připraveny informace, zajímavosti, fotky a mnoho dalšího co už je nebo není nějak spřízněno s moravským folklórem.

Články

Vlk z Wall Street

20.1.2014 v 14:20 přidal

Další z řady DiCapriových filmů, kde je opět Leonard frajer na, kterého jsou všichni krátcí...trochu už nuda co myslíte? "BULLSHIT!!!" Tenhle snímek vás hned v prvních minutách vtáhne do atmosféry americké burzy, kde osudy obyčejných lidí jdou stranou a jediné na čem záleží jsou peníze. Trochu povrchní, každopádně nadupaná tříhodinová podívaná na kterou jen tak nezapomenete. Už jenom kvůli tomu, že v tomto snímku s velkými oscarovými ambicemi je použito 506x slovo "fuck" a sesadila z trůnu Tarantinovo Pulp Fiction, kde toto slovíčko je použito "pouze" 271x.

Je jasné, že tenhle film není pro každého. Sex, drogy, násilí, kriminalita, podrazy, intriky. V podstatě se dá říci, že tenhle film je špatný až do morku kosti, ale koho to zajímá? Až se DiCaprio projde po své firmě s opicí na rameni, zaplatí své zaměstnankyni deset tisíc dolarů, aby si vyholila hlavu do hola, pak ve své kanceláři se svým viceprezidentem si střelí lajnu kokainu, všechny morální hodnoty jdou stranou a vy se musíte jenom smát.

Režie tohoto filmu se ujal Martin Scorsese a není divu, že si právě jako hlavního "hrdinu" vybral DiCapria, neboť tito dva spolu mají letité zkušenosti (Skrytá identita, Letec, Prokletý ostrov). Než začnu psát chvalozpěvy na DiCapriovu adresu, vyzvdvihnu výkony především Matthewa McConaugheyho (Ponorka U-571, Jak ztratil kluka v 10 dnech) a vycházející hvězdu Jonaha Hilla (Django, 21 Jump Street). McConaughey už konečně vyzrál a jeho hrdelní hymna filmu mi zněla v hlavě ještě 2 dny.

Snad to nejlepší na závěr. DiCaprio je jako dobré víno, čím starší tím lepší. Od Krvavého diamantu, přes Počátek, Velkého Gatsbyho, Nespoutaného Djanga se vypracoval do takové úrovně, že už by se konečně akademičtí kritici mohli probrat a udělit na začátku března sošku, tomu komu patří. Leonard se ukázal opět jako Pan herec a zase posunul svoje herectví o kousíček dál. Já se jenom musím ptát:"Může se ještě zlepšit?" Dále snad nemá cenu zde omývat, jak je to skvělý herec nebo jak skvěle to zahrál. Na to se prostě stojí podívat. I kdyby jenom kvůli scéně, kde se Leonard předávkuje 20 let zakázaným medikamentem, dostane mozkovou obrnu, s uslintaným svetrem se po schodech doplazí do auta a v naprostém "pořádku" dojede do míli vzdáleného domova.

vlk

Písně

Ejhle, naše chasa

Ejhle, naše chasa běží ze salaša
/: k Ježíškovi malému, Kristu Pánu krásnému, :/
ve zpěvu děkují, jemu se klanějí,
se svými ovečkami, skalami a horami
plesají.

Jděme a pospěšme, též se mu klanějme,
/: on v městečku Betlémě leží v prostičkém chlévě, :/
v jesličkách na seně, jsou při něm andělé,
Josef, pěstoun Ježíše kolébá jej tam tiše,
Ježíše.