Slovácký Krůžek Lužice

Vítejte na nových stránkách Slováckého krúžku Lužice.

Slovácký krúžek Lužice

Vás srdečně zve na

Krojový ples

Dne 12.1.2019 v 19:00

V sále Sokolovny v Lužicích
hraje DH z Lužice a CM Neoveská.

Ples bude předtančen Českou besedou.

Dary do tomboly můžete přinést
v sobotu 12.1.2019 dopoledne
mezi 9. a 11. hodinou do sálu Sokolovny.

Na FaceBooku!

Logo

Kdo? Slovácký krúžek Lužice!

Vitajte na oficiálních stránkách Slováckého krúžku Lužice. Kde jsou pro Vás připraveny informace, zajímavosti, fotky a mnoho dalšího co už je nebo není nějak spřízněno s moravským folklórem.

Články

Vinobraní 2003

9.9.2003 v 22:44 přidal

Hlavním podzimním kulturně zábavným podnikem mělo být vinobraní, organizované Slováckým krúžkem ve spolupráci s OÚ, ČSZ a Lidovou jednotou. Bohužel počasí nám připravilo opět překvapení a pár horkých chvil při pozorování deštivé oblohy a rozhodování, zda akci zrušit, či nikoli. V době, kdy jsme museli muzikantům závazně naše rozhodnutí sdělit, lilo jako z konve…

Bylo tedy vyřčeno – zrušit. Jak už to bývá, hned po zrušení akce přestalo pršet, na chvíli vysvitlo i sluníčko. Díky obětavým vinařům jsme si mohli alespoň posedět v teplých bundách při koštu dobrého vína a burčáku, zazpívat si, vylepšit náladu i krevní obraz. Letos tedy neskončili žádní nešťastníci v šatlavě za krádež hroznů a nemuseli se vykoupit penězi od přísných a bdělých hotařů, nepřečetli jsme horenské právo, děti si neužily skákacího hradu. Omlouváme se všem, které jsme zarmoutili a doufáme, že se vinařům počasí odmění sluníčkem aspoň při sbírání hroznů.

110_1053 109_0976 110_1010
foto - starý web

Písně

Padá, padá rosenka

Padá, padá rosenka
Spaly by moje očenka
/:Spaly by moje
Spaly by aj tvoje
Spaly by ony oboje:/

Padá, padá listopad
Zkažte pozdravení nastokrát
/:Zkažte pozdravení mému potěšení
Že ho tu mosím zanechat:/