Slovácký Krůžek Lužice

Vítejte na nových stránkách Slováckého krúžku Lužice.
Logo

Kdo? Slovácký krúžek Lužice!

Vitajte na oficiálních stránkách Slováckého krúžku Lužice. Kde jsou pro Vás připraveny informace, zajímavosti, fotky a mnoho dalšího co už je nebo není nějak spřízněno s moravským folklórem.

Články

X-men Origins: Wolverine

29.12.2013 v 20:23 přidal

Tak tahle Marvelovská pecka mě opravdu nadchla! Hugh Jackman, tak jak ještě nevypadal v žádném filmu(ten v posilovně snad spal a samozřejmě TA-BLE-TY ), X-meni v trochu horším grafickém provedení, než bych čekal, jsou ovšem trhákem od začátku až do konce. Pro neznala nebo pro odpůrce Sci-fi nic zajímavého, ale pro mě jako starého hnidopicha, to byla výzva, jak najít nesrovnalosti nebo naopak chytré kličky, jak zasadit tento příběh, nejslavnějšího mutanta, do úspěšné trilogie X-men. Po této stránce jsem spokojen, nijak ohromen, ale spokojen.

Film začne krásným intrem do Loganova života, kde je ukázáno, jak se z něho stala drsná povaha, kterou známe. Filmaři si zase vymysleli pár nových mutací, které mě velice zaujali anebo použili ty známé a trochu je na počítači vylepšili. Zápletka je podle mého velice solidní, na to, že tento film sází hlavně na akci a vizuální efekty. V půli filmu se trochu uklidní, pak se ovšem rozjede a Wolverine se svými adamantiovými drápy rozpáře, rořeže, poškrábě a znehodnotí všechno co se dá. Nejedna žena nezůstala, klidná, když Hugh vyleze z vodní nádrže a s zuřivým řevem ukáže, jak na sobě 8 měsícu před natáčením makal. Ale abych nezůstal jen u vychvalování u mého oblíbence, Liev Schreiber zahrál svoji roli naprosto bez chybičky a pro mě neznámý režisér Gavin Hood odvedl kus poctivé práce.

Pro filmové labužníky: Počkejte si na scénu po titulcích.

wolverine

Písně

Pásli ovce valaši

Pásli ovce valaši,
pri betlémském salaši.

Ref.:

Hajdom, hajdom tydli dom,
hajdom, hajdom tydli dom.
Hajdom, hajdom tydli dom,
hajdom, hajdom tydli dom.

Anděl sa jim ukázal,
do Betléma jít kázal.

Ref.

Vstaňte hore a choďte,
Pána Krista najdete.

Ref.

On tam leží v jesličkách
ovinutý v plenčičkách.

Ref.