Vítejte na nových stránkách Slováckého krúžku Lužice.

Pulp Fiction

8.4.2014 v 16:08 přidal

Je jen málo filmů o kterých se dá říct, že jsou kultovní, ovšem u Pulp Fictionu se musí dodat, že to kultovní je s velký „K“. Dnes již legendární režisér Quentin Tarantino (Kill Bill, Nespoutaný Django, Hanebný pancharti) natočil v roce 1994 jeden ze svých prvních filmů ve kterém si i zahrál. Tento snímek se již od první premiéry těšil velké přízně fanoušků a dnes by měl patřit do sbírky každého průměrného milovníka filmů.
Pulp Fiction je příběh o dvouch gangsterech Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson). Vincent a Jules jsou druhořadí (spíše třetiřadí) mafiáni, kteří dělají rutiiní prácičky pro svého šéfa, obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Ovšem zvrat nastane, když Vincent po svém návratu z Evropy dostane přímo od šéfa práci, aby se na jeden večer postaral o jeho manželku Miu (Uma Thurman).
Pulp Fiction je příběh o dvou zlodějíčcích, Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), kteří především přepadávájí benzinové pumpy, malé obchůdky s alkoholem, banky a žijí si svůj „poklidný život“ na zločinecké dráze, než Pumpkina jednou napadne vykrást restauraci.
Pulp Fiction je příběh o profesionální boxerovi Butchi Coolidgovi (Bruce Willis), který je na konci své dlouhé, ovšem nepříliš slavné kariéry. Boxuje důležitý zápas o kterém ví, že i přesto když zápas vyhraje, v lize profesionálního boxu končí, kvůli svému věku a něco jako seniorská liga boxu neexistuje. Tak stojí nad otázkou zda poslední zápas prodat mafiánskému bossovi, v pátém kole jít (jak se říkám v boxerském slangu) „na prdel“ a vydělat nějaké peníze do budoucna.
Tyto tři napohled nesourodé příběhy se nenásilně, až umělecky prolínají s různými časovými posuny a při prvním shlédnutím, si většinu filmu uvědomíte až dvě hodiny po tom co se v přemýšlením dozíráte na titulky. Právě tohle je jeden s důvodů proč je Pulp Fiction tak populární a také to je nezaměnitelný Quentinův rukopis, který můžete vidět například u Kill Bill.
Nedá se říct, že je to film pro každého. Vulgarismy (kterých je ve filmu opravdu hodně), společenský nekonvenční témata nebo brutální vraždy, řadí snímek do 15+, ale tohle je prostě Tarantino.

pulp-fiction-guns